НИМХ прогнозира рязка промяна във времето

Автор: Петър Дучев
Коментари (0)
17:02 / 12.03.2025
449
През следващите дни до края на тази и през първата половина от следващата седмица времето ще бъде доста динамично, типично мартенско, предупреждават от НИМХ. В петък и през почивните дни ще остане топло и ветровито, с умерен, в районите разположени близо до северните планински склонове и в Източна България временно силен и поривист вятър от юг-югозапад.

В петък и събота ще има разкъсана висока облачност. В петък вятърът временно ще отслабне, но в събота отново ще се усили и в Източна България и северно от планините ще е силен и поривист. Температурите ще са доста високи за средата на март, минималните в по-голямата част от страната ще са между 8° и 13°, в Предбалкана и Източна България до 16°, а максималните - между 24° и 29°.

В неделя през страната ще преминава добре изразен студен атмосферен фронт. С умерен вятър от запад-северозапад ще започне да нахлува сравнително студен въздух и дневните температури ще са от 18°-19° в северозападните до 24°-25° в югоизточните райони, където вятърът ще е все още от юг. Въздушната маса ще се лабилизира. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Има повишена вероятност за локални значителни количества, главно в Северна България.

В началото на новата седмица застудяването ще продължи; вятърът ще се усили и ще се ориентира от североизток.

В понеделник ще преобладава облачно време, с валежи, на места в източната половина от страната значителни, а през нощта срещу вторник в Лудогорието, Предбалкана и високите котловинни полета ще се примесват и ще преминават в сняг.

Във вторник валежите от север бързо ще спрат, облачността ще започне да се разкъсва. Вятърът ще е по-слаб, вече източен. Минималните температури ще са около нулата, дневните в много райони - под 10°.

В сряда облачността ще намалее. Студено за втората половина от март - минималните ще са още малко по-ниски, дневните - почти без промяна.

Виж коментарите (0)

Още по темата (755):
11.03.2025 Преживяхме втората най-топла зима в света и в Европа
10.03.2025 Пуснаха движението за камиони през Троянския проход
07.03.2025 Март е много рисков заради образуването на лавини по нашите планини
06.03.2025 Слънчево време ни очаква днес
05.03.2025 Асоциацията на топлофикационните дружества: Който е ревал на януарската сметка, ще реве и за февруарската
05.03.2025 Автомобилът натрупва много скрити проблеми след карането в зимните месеци
Още новини от Новини от Бургас:
Изграждат реплика на оригиналния паметник на Александър Георгиев ...
Наскоро взел книжка бургазлия се блъсна с мотора си в мантинела
Мигновена реакция след публикация на Burgas24.bg!
Нелеп инцидент до хижа "Странджа"
Първа компания изгражда базата си в най-новата промишлена зона на...
Гасиха голям пожар в село Драка


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).