ните рибарски къщи. Това каза в отговор на въпрос Красимира Черкезова от отдел "Строителен контрол, въвеждане в експлоатация и незаконно строителство" към Община Бургас. „Дължи се такса смет без оглед на това дали сградата е незаконна или не", бе лаконична инж. Черкезова. Тя допълни, че също така се дължи и данък сгради. „Всеки гражданин без значение какъв статут му има строежът, е задължен да ги плаща", допълни инж. Черкезова.
На събарянето на първата къща в местността „Ченгене скеле" имаше много зяпачи, но не и самият собственик, който каза, че сеир няма да прави и няма да си изнесе багажа и си замина, като остави дървената си къща на багерите. Повечето хора отказваха да признаят, че и те имат къщи, а заявяваха, че са тук за да гледат.
На въпрос какво точно гледат, отговорът бе: „Това, което в цял свят не се случи, а се случва тук. Не сме доволни. 30 години хората живеят тук, а сега ще ги събарят. Това не е нормално. Трябваше да ги съборят преди 30 години, когато започнаха да си строят къщите. Къде ще отидат тези хора да живеят? Някои от тях са тук с адресна регистрация и нямат други домове. Къде ще отидат?", каза един от мъжете, представил се като Иван Иванов.
На въпрос, кой според него е виновен за създалата се ситуация, отговорът бе: „Управлението на Бургас". Според мъжа започналите строежи е трябвало да бъдат спрени още в началото. Част от рибарите гледаха от лодките събарянето на първата постройка в селището.
Източник: Агенция "Фокус" |