Бургазлии почетоха жертвите на войната по пътищата

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (3)
13:03 / 20.11.2011
2252
В Бургас десетки се събраха пред Съдебната палата , за да почетат жертвите на пътя.

Изборът на мястото носи своята символика. От Национално движение ЧЕРВЕНА ПЪТЕКА настояват за Законодателни промени, които да не позволяват условна присъда след убийство на пътя. Според Михаил Попов не е нормално да нарушиш всички правила на пътя, да убиеш човек и след това да се прибереш в къщи.

От своя страна Мария Димитрова- майка на загиналата на пешеходна пътека през лятото Валя обясни, че се противопоставя на възможността да се сключват споразумения с прокуратурата от страна на убийците на пътя. Та настоя и за увеличаване продължителността на наказанията. Според нея трябва да се смята за умишлено нарушение и шофирането след употреба на алкохол, както и неспозването на знаците на пътя.

Своите искания за законодателни промени ,предвиждащи по-строги наказания за "убийците на пътя" близки и роднини на загинали във войната на колела ще внесат на 23 ноември в 10 часа в Народното събрание.


Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Бургас:
Голям проблем в Слънчев бряг заради някои паркинги
Много пияни и дрогирани шофьори спипаха в Бургаско
Блъснаха пенсионерка на пешеходна пътека в Бургас
Пламен от касапницата до Новата поща ще лежи 15 години в затвора
Сигнал: Платих 200 лева за ток, ако минем на свободния пазар, 500...
Бургазлия пита защо няма велоалеи на тези улици в града


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).