Родители изригнаха в мрежата след новината, че учениците остават на присъствено обучение в Бургаско. Повечето коментари са срещу взетото от
Областен съвет по здравеопазване решение, според което първият учебен срок ще приключи присъствено.
Както
Burgas24.bg съобщи към днешна дата общият брой
заболели педагогически специалисти в област Бургас е 389 (9% от учителите), като
само в община Бургас са 279 (11% от общия брой учители в общината).
Карантинираните паралелки за областта са 152. Най-много карантинирани паралелки има в
община Бургас – 128.
6148 е броят на учениците от област Бургас, които се обучават неприсъствено в електронна среда. Има завишаване на карантинираните паралелки в училищата с гимназиален курс. В Бургас най-много карантинирани паралелки има в Природоматематическа гимназия, Гимназия за изучаване на немски език, Професионална гимназия по туризъм, Гимназия за изучаване на романски езици и в Търговска гимназия.
Ето и част от коментарите:В този щаб не са в час! Как при толкова болни ще искат да е присъствено?!?!Изглежда идеята е малкото останали ученици и учители по училищата, да се разболеят!Уж висок ръст на заболели в Бургас и първо място по карантинирани ученици, а училищата в областта няма да минават към онлайн. Аз ли нещо не разбирам... Що за противоречие? Какво още трябва да се случи?ПМГ и ГРЕ са пламнали, какво чакат, та не минават онлайн... Ще се сетят, като им свършат свободните легла по болниците...Е, как при толкова много болни в училищата ги оставят да са присъствено?!? Този щаб не е в час!Оставете вашето мнение в коментар под новината!