Лидерът на ГЕРБ бе категоричен, че опорните точки на БСП вече са писнали на хората. "Ако не им харесва направеното от нас, да не бяха правили зам.-министъра на финансите в нашето правителство Кирил Ананиев министър. Как заместникът на Горанов ще му прави ревизия? Ако не харесваха политиката на Горанов, да не бяха слагали в кабинета на БСП този министър. Все едно Горанов утре да ми прави ревизия на мен! Кирил Ананиев е участвал във взимането на дълга. Парите са във фискалния резерв - разплатили сме дългове и дефицита. Тези хора (КНСБ) щяха да ни посрещнат с камъни, ако сме похарчили 1 лев повече. Парите не са зарзават, да ги скриеш в килера", подчерта Бойко Борисов.
Той заяви, че ГЕРБ никога не са били "послушковци" в Брюксел. "Извоювали сме всичко, което искаме. Всички програми работят. После аз съм бил послушко - в кое? - че ни пратиха европейска полиция на границата, или че ни дадоха 160 милиона евро за охрана на външната граница на ЕС. Кое сме изпълнили ние като послушковци?", каза Бойко Борисов.
Председателят на ГЕРБ призова БСП да коментират действията си на срещата на военните министри на Алианса. "Как се смени позицията на БСП за air policing за три дни? Ние отстоявахме решението да няма военни кораби в Черно море. Това решение се забави с 9 месеца, защото България не пожела да се включи. Сега сме включени - имаме air policing. Сега вече има флотилия, чужди кораби - решено е преди няколко дни, а ни критикуваха нас, че си даваме небето. Всичко това става под сурдинка", коментира Борисов. Той обясни още, че ако служебният военен министър Стефан Янев наистина е член на БСП, то позицията, заявена на срещата, е на БСП.
Според председателя на КНСБ Пламен Димитров за четири години доходите в България могат да нараснат и с по-голям процент от този, разчетен в програмата на ГЕРБ. "Средните работни заплати могат да достигнат и 1600-1700 лева. Да расте заплата с над 150 лева на година е изпълнимо, ако всичко около нас е спокойно, ако няма катаклизми в Европа и в света. Минималната работна заплата е ориентир 50 %, според нас. ГЕРБ говори с конкретни числа, в БСП е доста по-слабичко", обясни той.
Според Димитров облагането на доходите в страната е справедливо. "В енергетиката искаме да видим ясна визия - намираме я в програмата на ГЕРБ, в която има дългосрочна прогноза за развитието на сектора до 2030 година", каза лидера на КНСБ. По думите му, Парижкото споразумение, което може да затвори производството на въглища, не трябва да се спазва безпрекусловно.
"Над 50% от добива на електроенергия ще бъде с местни въглища - това е заложено в програмата на ГЕРБ и ние го одобряваме", коментира Пламен Димитров. Той обобщи очакванията на КНСБ с думите: "Представяме си, че в следващите години България ще се развива с малък бюджетен дефицит и продължаваща финансова стабилност, поемане и покриване на всички задължения. Устойчиви параметри на фискалния резерв и на съотношението между дълга и БВП."