Затвор за бруталния Християн, нападнал жени в Сливен, за да ги обере!
По внесен обвинителен акт на Районна прокуратура – Сливен, съдът наложи ефективно наказание от 3 г. и 4 м. лишаване от свобода спрямо Християн Г.
Той е подсъдим за това, че на 06.12.2018г. в Сливен отнел дамска чанта, очила с диоптър, дамско портмоне, парфюм, мобилен телефон и паричната сума от 50 лв., всичко на обща стойност 340 лв., от владението на Мария Д., като употребил сила.
Християн е подсъдим и за това, че на 09.12.2018г. в Сливен отнел дамска чанта с намиращите се в нея предмети и паричната сума от 230 лв., всичко на обща стойност 243 лв. от Кети И. от Сливен и отново употребил сила. На 11.12.2018г. в Сливен отнел от Христина П. дамска чанта, два портфейла, два мобилни телефона, лекарства и други вещи, всичко на обща стойност 368 лева и отново употребил сила.
Наказанието, което е общо за трите деяния ще бъде изтърпяно при първоначален общ режим в затвор. Съдебното заседание е протекло по реда на съкратеното производство.
Присъдата на Районен съд – Сливен подлежи на обжалване пред Окръжния съд в града.