Правейки съпоставка с всички страни членки на Европейския съюз и тук, нашите страни около Балканите, българската образователна система се справи най-добре. Всеки ученик е намерил своето място, а българският учител е герой.
Решението да се завърши годината дистанционно също беше правилно, защото е имало опасност тя да не бъде призната.
Това каза за "
Денят ON AIR" председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева.
Най-важното, според нея е, че на учениците тази форма на обучение започва да им допада изключително много. Имат възможността да научават нови неща по интересен за тях начин.
Трябва да се обръща сериозно внимание на академичното образование в горен курс, настоя тя.
Що се отнася до децата от 1 до 4 клас, дистанционното обучение трябва да се преустанови след края на пандемията. Последното е позиция на Синдиката на българските учители, отбеляза Такева. Социалното общуване между учители и деца е важно.
Такева заяви, че са въведени много иновативни политики в образованието. Пример е електронната библиотека, която е единствена в страните членки на ЕС, където учителите са публикували своите уроци по време на пандемията. Там учителите са обменяли и опит: "как и по какъв начин се справят с учебните дисциплини".
Децата от преучилищна възраст в някои отношения са добре подготвени, а в други - не, смята тя.
Такева сподели, че се надява детските градини да отворят след 10-16 юли.
68% от учителите са се справили добре с преподаването на учебния материал дистанционно по време на кризата с коронавируса. Това показаха резултатите от социологическото проучване на "Маркет линкс", огласени преди дни.
Един от основните изводи на проучването на социологическата агенция е, че има добър толеранс на родителите, които поели основната тежест за началните класове с обучението на децата си вкъщи по време на кризата с коронавируса.
Припомняме, че пандемията отложи едни изпити, а други отмени