Яки такси за теглене на депозити от КТБ в брой

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (9)
17:29 / 28.11.2014
3176
До 389 лева може да стигне таксата, ако вложител изтегли депозита си от КТБ в брой. Това става ясно от тарифата, публикувана на сайта на фонда за гарантиране на влоговете. 

От институцията обявиха 9-те банки, през които от 4 декември ще се изплащат депозитите в КТБ. Това са Алианц Банк, Банка ДСК, Обединена българска банка, Първа инвестиционна банка, Райфайзенбанк, СИБАНК, УниКредит Булбанк, Централна кооперативна банка и Юробанк.

Хората и фирмите са разпределени в определена банка спрямо последната цифра от съответно ЕГН или ЕИК и Булстат. Още в първия ден всеки вложител може да получи целия размер на гарантираната сума срещу документ за самоличност или за юридическите лица - ЕИК или Булстат. 255 000 са вложителите с гарантирани депозити в КТБ.

Те могат да изтеглят парите в брой, да ги оставят в банката или да ги преведат в друга. Според обявената тарифа, ако вложител прехвърли парите в друга банка, няма да дължи такса, ако сумата е под 100 000 лева. За по-големите депозити за превода ще се плащат 12 лв.



Източник: в. "24" часа

Виж коментарите (9)

Още по темата (215):
04.11.2024 Изплащат 30 милиона лева от фалиралата КТБ
30.01.2024 Цветан Василев е с европейска заповед за арест
22.01.2024 Съдът разреши издаването на европейска заповед за арест на Цветан Василев
05.07.2023 Кольо Парамов за КТБ: Нито един процес по закона "Рико" не се е отървал без много сериозно наказание, нашите подсъдими няма да бъдат пожалени
24.04.2023 Сигналът на Цветан Василев срещу Иван Гешев е внесен в СГП
20.04.2023 Сийка Милева: Издадена е нова Европейска заповед за арест на Цветан Василев
Още новини от Национални новини:
Митов: Част от опозицията се опитва да блокира влизането ни в евр...
Днес започват тестовете на системата за контрол на средната скоро...
Когато има запор, служителят иска да си получава заплатата в кеш
120 000 млади българи имат дългове към ЧСИ!
Лекарката, обвинена с думите "убихте ни внучето": Нямаше болки, к...
От училището на хапещата Жоро Игнатов директорка обвиниха журнали...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).