Днес, 20 май 2021 г., трите партии ВМРО, ВОЛЯ и НФСБ подписаха предизборно споразумение, с което поставиха и началото на обещаното обединение на патриотичния сектор в България, съобщават от пресцентъра на ВМРО. Техният съюз ще се казва "Български патриоти".
Без лидерите в листите новата формация дава заявка да влезе в новото Народно събрание. Това бе предложението на лидера на ВМРО
Красимир Каракачанов - патриотичните формации да се явят на изборите без техните отделни лидери.
ВМРО остана на крачка от Народното събрание и събра подкрепа от 3.64%. НФСБ на
Валери Симеонов се яви в коалиция с "Воля" на
Веселин Марешки и получи само 2.37 на сто от гласовете. "Атака" взе 0.49%, а партията на бившия здравен министър
Петър Москов "Консервативно обединение на десницата" (КОД) бе подкрепена от едва 9415 души или 0.29%.
Патриотичната коалиция се обединява около 10 основни принципа.
Водещи сред тях са национално помирение и прекратяване на междуинституционалните войни;
повишаване на доходите и пенсиите;
мерки срещу монополите и картелите, приемане на Закон за частния фалит;
преодоляване на демографската катастрофа;
недопускане на ДПС в управлението на България;
независима и националноотговорна външна политика;
защита на традиционното семейство и недопускане на еднополови бракове;
прекратяване на социалния паразитизъм;
въвеждане на образователен ценз при гласуване;
децентрализация;
нулева толерантност към корупцията; нов Обществен договор и др.
"БЪЛГАРСКИТЕ ПАТРИОТИ – ВМРО, ВОЛЯ и НФСБ“, дават заявка за работа в името на всеки български гражданин и категорично и непримиримо отстояване на националните интереси на България.
От коалицията отпаднаха КОД на
Петър Москов и "Атака" на
Волен Сидеров, за които доста се спекулираше, че ще участват.
Ето и 10-те принципа, които изведоха като приоритети:
1. БЪЛГАРИЯ ИМА НУЖДА ОТ НАЦИОНАЛНО ПОМИРЕНИЕ И ЕДИНСТВО, прекратяване на междуинституционалните войни и езика на омразата, за да се гарантира държавността в името на гражданите и на националните интереси. Осигуряване на пълна прозрачност в работата на институциите. Фокусиране върху неотложните приоритети на обществото.
2. Повишаване на доходите на българските граждани. Справедливо преизчисляване на всички пенсии и осигуряване на достойни старини на българските пенсионери. Подкрепа на бизнеса в България. Мерки срещу произвола на монополите и картелите. Приемане на Закон за частния фалит. Защита на българския интерес при концесиониране на природните богатства.
3. Демографската катастрофа е най-голямата заплаха пред България. За преодоляване на демографската катастрофа са необходими бързи, комплексни и адекватни мерки. Подкрепа на грамотната раждаемост, активни просемейни политики и програми за завръщане на нашите сънародници от чужбина.
4. Недопускане на ДПС и други антиконституционни етнически партии в управлението на България. Гарантиране на националната сигурност.
5. Независима националноотговорна външна политика, отстояваща само и единствено интересите на България. Противопоставяне на неоосманизма, нелегалната миграция и опитите на Брюксел да налага чужди на българския народ идеологии. Защита и подкрепа на българските общности зад граница. Твърдо отстояване на историческите български интереси в РС Македония.
6. Защита на традиционното българско семейство и семейни ценности. Съгласно Конституцията семейството е съюз между мъж и жена. Недопускане на еднополовите бракове и джендър идеологията в страната ни.
7. Прекратяване на социалния паразитизъм. Премахване на привилегиите за маргиналните цигански общности и незаконни гета, които стават генератори на престъпления, детска раждаемост, контролиран вот. Всички български граждани имат еднакви права и задължения. Толерирането на едни за сметка на други е недопустимо. Неграмотните лица, неизпълнили конституционното си задължение за образование до 16-годишна възраст, да нямат право да гласуват.
8. Повече власт при хората: въвеждане на регионално самоуправление и разширяване на правомощията на общините; финансиране на малките общини и гарантиране на спазването на принципите на независимост на институциите и разделението на властите. Облекчаване на процедурата за провеждане на национални референдуми по важни за нацията въпроси.
9. Нулева толерантност към корупцията на всички нива и към назначаването на отговорни постове на кадри с недостатъчна или неподходяща за поста квалификация.
10. Готови сме да започнем дебата за нов Обществен договор, за създаване на механизъм за повишаване на личната отговорност на политическите лица, както и за отстраняване на функционалните неуредици при държавното управление.