Търси се главен прокурор. Има ли вече предложения?

Автор: Петър Дучев
Коментари (0)
12:07 / 26.09.2024
1256
Предложение за кандидатура за главен прокурор не е внесено и във второто от четирите поредни заседания на Пленума на Висшия съдебен съвет, в които могат да бъдат предлагани номинации.

Съгласно Правилата за избор на председател на Върховния касационен съд, председател на Върховния административен съд и главен прокурор, предложения за кандидатури се правят в четирите поредни заседания, следващи заседанието, на което е прието решение за откриване на процедурата.

Предложения за кандидатури за главен прокурор могат да направят не по-малко от трима от членовете на Прокурорската колегия на ВСС, както и министърът на правосъдието.

Крайният срок за внасяне на кандидатури е 10 октомври 2024 г.

Виж коментарите (0)

Още по темата (85):
06.02.2025 Борислав Сарафов е обжалвал пред ВАС прекратяването на процедурата за избор на главен прокурор
23.01.2025 ВСС прекрати избора на Сарафов за главен прокурор
23.01.2025 ВСС се събира извънредно заради избора на главен прокурор
21.01.2025 Промените в Закона за съдебната власт са обнародвани в "Държавен вестник"
16.01.2025 ВСС отложи избора на главен прокурор
16.01.2025 Протест пред ВСС срещу избора на Сарафов за главен прокурор
Още новини от Национални новини:
Изключително рядко явление тази сутрин по Българското Черноморие
Минимум 2600 лева ще получават директорите на училищата
Понеделник - 2 , сряда 15 градуса: Резките промени сериозно влияя...
Министър Вълчев: Апелирам висшите училища да завишават изисквания...
Почитаме двама светци, хвърлени в морето
Башар Рахал тъгува след смъртта на Васил Банов: Той беше истински...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).