Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Тристранният съвет за сътрудничество обсъди държавния Бюджет и бюджетите на НЗОК и на ДОО
© Булфото
На извънредно заседание Националният съвет за тристранно сътрудничество обсъди проектобюджета за НЗОК, за Държавното обществено осигуряване и държавния бюджет за 2025 г.

По думите на управителя на НЗОК Станимир Михайлов проектобюджетът на здравната каса е около 9,47 млрд. лева. 

"Здравноосигурителните приходи са 9,25 млрд. лв.; за здравноосигурителни плащания са заложени средства в размер на 8,87 млрд. лв.; за първична извънболнична медицинска помощ - 647 млн.; за специализирана извънболнична медицинска помощ - 658 млн.; медико-диагностична дейност - 303 млн. лв.; болнична медицинска помощ - 4,1 млрд. лв., допълни Михайлов.

От министерствата на здравеопазването и на финансите изразиха подкрепа за проектобюджета на НЗОК. 

"Организацията не подкрепя проекта за бюджет на НЗОК. В този бюджет всичките лобита имат на какво да се зарадват, а пък хората нямат лоби очевидно, защото се плаща за скъпо лечение и скъпи лекарства, когато вече е късно, вместо да се откриват на ранен стадий заболяванията чрез въвеждане на европейски стандарти за скрининг започващи от по-ранна възраст, обхващащи по-широк спектър от изследвания", заяви председателят на УС на АИКБ Васил Велев. 

Той е категоричен, че не се прави нищо с бюджета за ограничаване на злоупотребите, за въвеждане на повече електронизация и той способства за това все повече лекари да пускат "търговците в храма".

"В становището на БСК по проектобюджета очертахме положителните тенденции, и сме наясно, че няма как в рамките на месец, откакто има редовно правителство, да има съществени промени. Това не означава, че нямаме очаквания те да се случат", посочи зам.- председателят на БСК Мария Минчева.

На извънредно заседание днес Министерският съвет разглежда проектобюджета, приема и управленската програма.



Още по темата: общо новини по темата: 356
24.02.2025 »
24.02.2025 »
24.02.2025 »
24.02.2025 »
24.02.2025 »
24.02.2025 »
предишна страница [ 1/60 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Декември 2024 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
България в еврозоната
България и Войната в Украйна
Зима 2024/2025 г.
Папа Франциск
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: