Тодор Тагарев: Русия ни провокира, обсъждаме отговор със съюзниците

Автор: Алена Соколчева
Коментари (0)
16:17 / 13.09.2023
793
Русия е продължила обявяването на затворена за плаване зона в Черно море до края на този месец. Тази зона засяга води, които са част от българската икономическа зона. Това каза военният министър Тодор Тагарев пред журналисти, предаде репортер на "Фокус".

По думите му такива действия се смятат за провокация.

"България обсъжда отговор на тези провокации - и самостоятелен, и заедно със съюзниците ни в НАТО", добави той и напомни за обявеното вече спешно купуване на ракети за бреговата охрана.

"Сливането на военното разузнаване с Държавна агенция "Разузнаване" трябва да стане само след анализ какви биха били вредите и ползите от такова нещо", коментира още Тагарев по повод намеренията на лидера на ДСБ ДАР и СВР да се слеят.

"Това, че в някоя страна има единна служба не означава, че автоматично трябва да го приемем", посочи военният министър. 

"Няма да коментирам такива обвинения и предполагам, че те не са обосновани. Това каза министърът на отбраната Тодор Тагарев по повод информацията, че новоназначеният директор на "Терем" е обучавал войници в Украйна.

"Калин Димитров има изключително добри контакти с отбранителната промишленост на Украйна, което може да ни помогне много в компенсиране на ролята на Русия в поддръжката на военното въоръжение, което използва българската армия", обясни военният министър.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4353):
14.02.2025 Зеленски: Руски дрон удари 4-ти блок на Чернобилската атомна
електроцентрала
13.02.2025 NYT: Двата реактора от българската АЕЦ "Белене" трябва да премахнат недостига на електроенергия в Украйна, но опозицията критикува проекта
11.02.2025 Украйна "може да бъде руска някой ден", заявява Тръмп докато обявява "споразумение" за редкоземните елементи на стойност 500 милиарда
28.01.2025 Путин: Войната с Украйна ще приключи до месец-два, ако не са западните
спонсори
22.01.2025 Публицистът Иво Инджев: Според Тръмп, за да стане Америка №1, Русия трябва да се изтласка от големия бизнес с петрол
22.01.2025 Тръмп към Путин: Можем да го направим по лесния или по трудния начин
Още новини от Национални новини:
Meteo Bulgaria: Три дни нонстоп снеговалеж, ще натрупа 30 см
Какво ще бъде новото райониране на страната
Правото на пенсия не се погасява по давност
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов на балотаж в надпреварата за пр...
Гласуването за председател на БСП започна
Ваня Григорова за бойкота на веригите: 30% спад в оборотите е мно...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).