Студ, дъжд и гръмотевични бури вещаят синоптиците за днес

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
09:05 / 24.05.2016
1127
Днес от северозапад на югоизток през страната ще премине студен атмосферен фронт. Облачността ще се увеличи.

Отначало в северозападните райони, а по-късно и в по-голямата част от страната ще има превалявания, придружени с гръмотевици. По- интензивни ще са валежите в централната част на Северна България. В крайните източни райони ще превали едва през нощта срещу сряда. Ще духа до умерен вятър от юг, югозапад, около и след обяд, в западната половина на страната - от запад, северозапад. Максимални температури между 21° и 26°.

Атмосферното налягане ще се понижава и ще стане по-ниско от средното за май.

Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има превалявания и гръмотевици. Вятърът ще е умерен до силен от югозапад. В следобедните часове ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 17°, на 2000 метра - около 9°.

Над Черноморието преди обяд ще преобладава слънчево време. След обяд ще се заоблачи, но превалявания ще има едва през нощта срещу вторник. Вятърът ще е слаб до умерен от югоизток. Вълнение на морето 2-3 бала, температура на морската вода 17°-18°.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Осъдиха Георги Семерджиев на 2 години затвор за фалшива шофьорска...
Проблеми с мрежата на А1!
Ето кои стоки и услуги няма да подлежат на двойно обозначение на ...
Съдят домашен насилник, пребил жестоко бившата си жена
Проф. Рачев: В събота и неделя температурите скачат до 30 градуса...
Двама са тежко пострадали при катастрофата на АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).