Огромно българско знаме посреща всеки, който преминава през Околовръстното шосе на София. Трикольорът се вее в частен имот.
В началото на месеца ви показахме как силният вятър в столицата е разкъсал българското знаме. Човекът обаче веднага е подменил трибагреника с нов, научи
Sofia24.bg. Любопитното в случая, че гражданинът, който е поставил огромното знаме в частния си имот, не е българин. Той е сърбин по лична карта, като майка му е сръбкиня, а баща му е турчин. Гражданинът се казва Исмаил Абазович. Роден е в днешна Черна гора, живял е 40 години в Турция, а след това пренася целия си бизнес в България и днес произвежда и продава еднофамилни къщи, будки и контейнери.
"Аз пристигнах в България, за да учи синът ми тук в университет. Видях, че София е много хубав град и ми беше много мило. Реших да правя някакъв бизнес и като започнах да правя бизнес първото, което реших да направя е едно голямо знаме, каквото не съм виждал на друго място в София", коментира Исмаил Абазович преди време в предаването "Офанзива с Любо Огнянов". Той обясни, че преди 13 години, когато е издигнал пилона за знамето, това му е струвало 8500 евро. А дори не е български гражданин.
Фотосът публикуван в групата "Забелязано в София" предизвика голям интерес и множество коментари под публикацията:
- Човекът, който е сложил това знаме, не е българин...
- Той е турчин до колкото знам.
- Добре, че е той да сложи българското знаме, че ние обичаме да развяваме чужди.
- А на Софийския университет е под всякаква критика знаменцето. Респект наистина към собстеника на фирмата.
- Това знаме е величествено. Браво на човека!
- Той е по-българин от българите,въпреки че не е българин.
- Живее в България от много години...Околовръстния път - София.
- Нещо липсва? А сетих се украинското знаме...
- Прекрасно!
- Много не българи са повече българи от нас.
- В днешно време българите са много повече - украинци, американци, европейци и всякакви други, но не и българи!
- Привлича му клиенти, стана известен с това, имаше репортаж за него по телевизията.
- Пълна глупост за привличането и тем подобни. 17 000 евро струва пилона, 36 метра висок, всяка смяна на знамето е по 1300 лева. По време на вятър и бури го сменя 2 пъти месечно! В спокойно време на 2 месеца веднъж задължително. Размерът на знамето по стандарт 9х36. Разрешение от държавата, за да направи всичко това, което струва още пари. Всичко е по конституция, включително размери, височина на пилона, ремъци, както и специален плат, за да се вее вълнообразно. Човекът е сърбин по лична карта, но с майка сръбкиня и баща турчин. Да даваш такива пари за привличане не си струва. Прави това, защото забелязва, че никъде няма българско знаме В София.