Днес граждани организират протестни шествия и в други градове:
В Пловдив - от 18 ч., от площад Съединение до пл. Ст. Стамболов (общината)
В Бургас се събират от 18 ч. площад "Тройката", а крайна точка на шествието е културен център "Морско казино"
В Русе - от 18.30 ч. пред Халите, начало на шествието - 19 ч., крайна точка - паметника на Свободата
В Трявна - от 18 ч., на Часовника.
"На 14 февруари, в деня на виното и любовта, отново излизаме, но не за да празнуваме, а за да защитим Пирин, Иракли и цялото останало Черноморие, незасегнато все още от бетона! Нека всеки постави хартиено сърце на ревера, за да покажем, че няма да спрем да обичаме природата", се казва в поканата, разпространена през социалните мрежи в интернет.
Природозащитниците настояват да бъде разгледано вече внесеното в парламента и правителството предложение с шест стъпки, с които да се гарантира дългосрочното опазване на Черноморското крайбрежие и останалите диви плажове, дюни, влажни зони и крайморски степи: Дуранкулашко езеро-Св.Ана, Крапец, Шабленски езера, степите между н.Шабла и гр.Каварна, Камчийски пясъци-Шкорпиловци, Карадере, Иракли-н.Емона, Поморийско езеро, Мандра-Пода, Вая, Атанасовско езеро, Дюни-Алепу, Аркутино, Маслен нос (брегът и плажовете между "Перла" и резерват "Ропотамо"), Дяволското блато, р.Караагач-Корал
Междувременно стана ясно, че експертен съвет към екоминистерството ще разгледа предложение на кмета на община Банско, което ще позволи застрояване на 65% от цялата територия на Национален парк Пирин. Екоминистърът Нона Караджова преди две години призна, че площта на ски зона Банско е с две трети по-голяма от разрешеното по концесия. Вместо да се потърси отговорност за нарушенията, на концесионера се дава възможност да изгражда хотели, нови писти и лифтове в сърцето на Пирин, сред вековните гори, заради които планината е обявена за национален парк. Вече започна събирането на подписи на хартия и в интернет в защита на Пирин.