"Преса": Никой не иска съюз с Бареков

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (5)
09:09 / 24.12.2014
3548
Никой не иска да е партньор с лидера на "България без цензура" (ББЦ) Николай Бареков, показва проучване на "Преса". Поканата на евродепутата консерватор към парламентарни и извънпарламентарни сили за участие в оглавяван от него общ опозиционен блок срещу сегашното статукво не среща отклик. 

Бареков пусна офертата в понеделник, когато обяви, че напуска коалиция ББЦ и засипа с упреци за задкулисие и продажност вече бившите си партньори.

Той дори се похвали, че имал разговори с извънпарламентарни сили от РБ и ПФ.

Единствената реализирана среща на Бареков се оказа с Павел Чернев, чиято партия "Свобода" е част от ПФ. Именно с него лидерът на ББЦ споделил, че излиза от всякакви формати, за да започне да развива "чисто опозиционна дейност". 

Чернев го сравнил с Кимон Георгиев и кръга "Звено", а той останал доволен (Кимон Георгиев, освен че е първият министър-председател след 9.09.1944 г., влиза в историята заедно с кръга "Звено" и с преврата през 1934 г., отмяната на Търновската конституция и забраната на партии - б.а.). Чернев обаче е категоричен, че ще остане лоялен към фронта. Реформаторите също отхвърлят какъвто и да било намек за колаборация. 

"Ние сме част от управляваща коалиция, така че в момента в плановете ми не влизат опозиционни блокове, най-малкото с г-н Бареков", лаконичен бе един от лидерите на РБ Радан Кънев.

Десните извън НС също са неблагосклонни. 

"За нас той е неприемливата част от политиката, дори и след като е преживял поредния си катарзис", отбеляза Христо Панчугов от "Синьо единство".

"Съмнявам се, че държанието му на шоумен може да предизвика политически разговор", допълни Илко Семерджиев от коалиция "Десните".


Виж коментарите (5)

Още по темата (346):
26.05.2024 Министър Стоянов: Няма да допуснем намеса в изборите
20.07.2017 Във Варна глобиха мъж с 1000 лв., гласувал два пъти на парламентарните
избори
27.04.2015 Фрапиращи несъответствия с партийните пари на Атака и ББЦ
28.01.2015 Любен Дилов-син и Росен Петров ще съдят Николай Бареков
13.01.2015 И Нешка Робева се отрече от Бареков
27.12.2014 Местан: Избори, ако ГЕРБ не се разграничи от Патриотичния фронт
Още новини от Национални новини:
Първи кадри от мястото, където бяха намерени двата трупа в столич...
Председателят на АПИ за пътя от Плевен до Телиш: Достатъчно е про...
До средата на годината чрез ТОЛ системата въвеждат контрол на ско...
Над 18% са се увеличили цените на жилищата само през 2024 г.
Стипендии от 1000 лв. за тези студенти?
Жечо Станков: Необходими са 76 човека на държавната ядрена енерге...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).