Обявиха решенията за ваксинираните с "Астра Зенека"

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
16:33 / 19.04.2021
2140
Ваксината на "АстраЗенека" няма да се прилага при жени под 60 г., които са с повишен риск от тромбози. Всички лица, получили първа доза от тази ваксина, които не са проявили нежелани лекарствени реакции, могат да се реваксинират със същата ваксина. Това заяви министърът на здравеопазването в оставка проф. Костадин Ангелов по време на брифинг.

На хората, които са останали само с една доза, няма да им бъде издаден сертификат, че са ваксинирани, уточниха на пресконференцията. 5 решения общо e взел националният ваксинационен щаб по отношение на ваксинирането с "АстраЗенека".

Първото е, че ваксинацията с препарата на "АстраЗенека" продължава в цялата страна с условието, че няма да се прилага при жени под 60-годишна възраст с повишен риск за тромбоза. Второто решение е всички лица, получили първа доза от ваксината на "АстраЗенека" да могат да се ваксинират с втора доза от същия препарат.

Следващото решение: лицата с първа доза, които не желаят да се реимунизират с "АстраЗенека", могат да получат доза от "Пфайзер" не по рано от 84 дни от първата игла. Последното решение е преболедувалите COVID-19 да могат да се ваксинират три месеца след преболедуването.

Виж коментарите (0)

Още по темата (14550):
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев каза кога си отива грипът
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Наблюдава се увеличение на заболеваемостта, основен проблем е самолечението
Още новини от Национални новини:
Митов: Част от опозицията се опитва да блокира влизането ни в евр...
Днес започват тестовете на системата за контрол на средната скоро...
Когато има запор, служителят иска да си получава заплатата в кеш
120 000 млади българи имат дългове към ЧСИ!
Лекарката, обвинена с думите "убихте ни внучето": Нямаше болки, к...
От училището на хапещата Жоро Игнатов директорка обвиниха журнали...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).