Обсъдиха предстоящото учение "Бриз 2022"

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:56 / 15.04.2022
1069
На 13 и 14 април 2022 година във Военния клуб в Бургас се проведе основната планираща конференция за националното военноморско учение с международно участие "Бриз 2022".

Началникът на Щаба на Военноморските сили капитан I ранг Камен Кукуров откри конференцията, на която бяха обсъдени въпроси, касаещи предстоящото през месец юли учение.

В конференцията, освен от Министерство на отбраната, Щаба на Военноморските сили, Флотилия бойни и спомагателни кораби  и видовете въоръжени сили, се включиха и представители на военноморските сили на държави от НАТО и инициативата "Партньорство за мир", заявили участие в учението – Великобритания, Грузия, Гърция, Италия, Полша, Румъния, Съединените американски щати и Турция, както и на постоянните корабни групи на НАТО SNMG-2 и SNMCMG-2 и на Щабния елемент за интегриране на силите на НАТО в България NFIU, като част от тях участваха чрез видеоконферентна връзка.

Участниците се групираха в четири синдиката – морски операции, междуведомствено сътрудничество, специални операции, подводни взривни и технически дейности, в рамките на които се обсъдиха възможностите за отработване на конкретните епизоди от учението, свързани както с действията на силите на море, така и съвместните действия на ВМС на Република България с правителствени и неправителствени организации.

В работата на синдикатите за подводни взривни и технически дейности и за специални операции участваха представители на Съвместното командване на специалните операции и на ВМС на САЩ. Те разработиха план-програма и уточниха параметрите на съмвестните си действия по време на учението.

В работата на синдиката за междуведомствено сътрудничество участваха представители на областната и общинската администрации в Бургас, на регионалните структури на Министерство на вътрешните работи, Министерство на транспорта, Министерство на околната среда и водите, Министерство на здравеопазването, на фирми от морския бизнес и доброволчески сдружения. Към тази група се присъединиха командирите на рота за гражданско-военно сътрудничество и рота за психологически операции от Сухопътните войски.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Ивелин Михайлов става депутат, вижте кои са новите имена в парлам...
Валентин Мундров: "Информационно обслужване" изчислява резултата,...
Ивелин Михайлов: Живеем в България и винаги има възможност за обр...
И бюджетът на Здравната каса бе приет на второ четене в комисия
Ако търговецът поиска копие на личен документ онлайн, използвате ...
"Величие" влиза в парламента!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).