Днес лидерът на БСП се срещна с всички работодателски организации по тяхна покана - Асоциацията на работодателските организации (АОБР) и включените в нея Асоциация на индустриалния капитал в България (АИКБ), Българската стопанска камара - Съюз на българския бизнес (БСК), Българската търговско промишлена палата (БТПП) и Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ).
“Наши приоритети са мерки от държавата в помощ на хората и бизнеса, които създават условия за откриване на работни места и високи заплати", подчерта пред работодателите Нинова.
Председателят на БСП изтъкна и стремежа на левицата да намали административната тежест за бизнеса. Като едно от решенията Нинова посочи електронното управление, което да облекчи фирмите и гражданите и даде пример с предложените от БСП електронни регистри. “Те ще намалят и корупцията и ще сложат край на административния, икономическия и политически рекет над фирмите. Належащо е ускорено въвеждане на електронно управление и трайно и непротиворечащо си законодателство“, каза още председателят на БСП.
Нинова бе категорична, че е необходимо да се създаде възможност за отглеждане на кадри, започващи още от средното и висшето образование. Тя подчерта важността от стратегическо обвързване на образованието с икономиката: “Нуждите, които те имат от определени специалности да бъдат залагани в средните и висши училища. Да бъдат държавна грижа и да са държавна поръчка, и младите хора веднага, когато завършват да намират работа в българските предприятия“.
Като друга важна тема
Корнелия Нинова открои и въвеждането на Плана за възстановяване и устойчивост. Тя подчерта, че от него ще зависи развитието на страната ни в следващите 10 години.
“Поехме ангажимент за дългосрочно сътрудничество по отношение на антикризисните мерки, от които бизнеса има нужда, за да се стабилизира и да започне растеж. Тези мерки ще са насочени в две места - запазване на работни места, разкриване на нови такива, гаранция за доходите на хората, но и преки стимули за развитие на бизнеса - пряка помощ от държавата в различни посоки, така че да помогнем и на хората, които пострадаха от кризата и в помощ на бизнеса, който трябва да гарантира ръста на брутния вътрешен продукт и развитието на икономиката", поясни Нинова.
“Оставаме в траен диалог и занапред, за да бъдем взаимно полезни с обща цел - развитието на икономиката и след това възможност за развитие на социални политики, които за нас като партия си остават приоритет.", завърши
Корнелия Нинова.