Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Надежда Йорданова: Новото мнозинство лиши българското общество от един достоен конституционен съдия
Автор: ИА Фокус 16:51 / 20.03.2025Коментари (0)1119
©
Станахме свидетели на избора на съдия за Конституционния съд, който ще обслужва интересите на Борисов и Пеевски във връзка с всички предстоящи дела, като и ще защитава безконтролността на главния прокурор в лицето на Сарафов и всички негови подчинени, заяви  Лена Бориславова от ПГ на ПП-ДБ в кулоарите на парламента във връзка с избора на Орлин Колев за конституционен съдия.

"Това стана ясно от позициите, които г-н Колев защитаваше както по време на изслушването си, така и в свои телевизионни участия. Многократно е заявявал, че прокуратурата си върши работата, че трябва да ѝ се има доверие и че Сарафов трябваше да стане главен прокурор на 16 януари тази година, въпреки че цялата политическа и професионална общност се обедини срещу неговия избор", заяви още Бориславова. 

Бориславова допълни, че награда за своите изказвания е получил с дейното участие на Делян Пеевски, ГЕРБ, "Има такъв народ“ и БСП-Ново начало, които  част от тези партии са били подписали санитарния кордон, но са нарушили обещанието си и според нея са избрали орган, който "изцяло е зависим от волята на Пеевски“, обясни тя. 

"Новото мнозинство по решение на Пеевски и Борисов лишиха българското общество от един достоен и потенциален конституционен съдия( бел. ред. Йонко Грозев),, който повече от професионалист, който повече от 20 години отстоява върховенството на правото и защитава правата на всеки един от нас. Борисов, под натиска на Пеевски, зарови върховенството на правото за пореден път. “, каза Надежда Йорданова.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Вторият мандат на Доналд Тръмп
Специализирани полицейски операции в страната
България и Войната в Украйна
Великден 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: