Според него партиите в блока трябвало да решат дали да бъдат една структура. "Този разговор е отдавна назрял", подчерта той. "Без ясна структура, без ясно изработване на решения и орган, който да ги взема, не може да съществува", смята Москов. По думите му, ако има слабост на блока, тя е свързана именно с това - структурата. Това, обаче, не означава разпадане на коалицията, посочи той.
По повод страстите в парламента от последната седмица и разменените остри реплики между Реформаторския блок и ГЕРБ. Москов каза: "В парламента надделя предизборната кампания. Истината е следната: Когато РБ и ГЕРБ гласуват различно, кой е победителят определя ДПС. Това се случи в последната седмица".
Москов коментира всяко от решенията на парламента от последните дни, за които като "виновник" се сочи Реформаторският блок. Той увери, че антикорупционният закон на Меглена Кунева ще бъде приет: "Антикорупционно звено ще има и то с приемането на закона в началото на септември. Категорично!".
"Кой е избрал Мая Манолова - очевидно не Реформаторският блок", заяви той относно гласуването за омбудсман. Основният му аргумент е, че блокът е предложил Константин Пенчев и няма как да е гласувал против собствения си кандидат.
"В думите на Борисов за начина, по който се държи блока в парламента, има много истина. Аз го изпитах лично на гърба си", оплака се министърът.
Той обясни и защо реформаторите не подкрепиха два от трите въпроса на референдума. Според него, въпросът за мажоритарния вот е "некоректно и лошо зададен, за да не може да получи парламентарна подкрепа". "Хората ще бъдат излъгани", смята той.
"Президентът не ни е чул когато е формулирал въпроса", каза Москов и добави, че дори хората да кажат "да" на мажоритарния вот, парламентът е този, който ще определи колко точно депутати да бъдат избирани мажоритарно - може да са 3, 5 или всичките 240.
"Въпрос, който е некоректно зададен, не би трябвало да е въпрос на референдума", заяви Москов. "Аз нямам проблем да се явя на мажоритарен вот с тези, които упрекват РБ в момента", допълни той.
Относно задължителното гласуване, министърът посочи: "Да вменяваме задължение на хората да гласуват, всъщност означава неразбиране на проблема". "Промяната трябва да дойде от качеството на хората, които биват избирани", изтъкна той.