Много тревожна тенденция се очертава сред учениците

Автор: Йоланда Пелова
Коментари (0)
20:10 / 14.10.2024
1057
Родителските срещи губят своята стойност в съвременния дигитален свят. Без съмнение в началото на учебната година, когато има нов клас или нови учители, едно събиране на всички родители, за да се представят правилата, да се представят новите учители е разумно и правилно, както и да се сформира една официална вътрешна група от самите родители. От там нататък днешните възможности на дигиталните електронни доставчици позволяват бързата комуникация за всичко. Това каза в предаването "България, Европа и светът на фокус“ на Радио "Фокус“ директорът на столичното 119-о СУ и председател на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета на България Диян Стаматов.

Дигитализацията в образованието е полезна и все по-широко използван елемент в съвременните училища и чрез електронния дневник всеки един заинтересован родител получава на телефона си, като мобилно приложение, пълна информация за поведението и успеха на своето дете.

Освен това по думите на Диян Стаматов като допълнение  на дигиталните възможности има и възможност да се използват и часовете за консултации, които имат всеки класен ръководител и всеки учител с комуникация с родителите. Тези срещи могат да се осъществяват от 1 до 3 пъти в рамките на един учебен срок след предварителна покана в електронния дневник до родителя или с едно изговаряне между родителя и учителя.

"Няма нищо по-добро от фронталната среща, но за даден предмет и с един родител. Тогава биха могли да бъдат споделени много позитиви, както и някои недостатъци, които има ученикът в своята индивидуална подготовка,“ обясни той, като според него това е един много по-положителен вариант, който е еднакво позитивен за трите страни: ученици, родители и учители.

Учителите в съвременния и динамично променящ се свят също са поставени пред все по-нови и различни предизвикателства в работата си, като едно от тях си остава ученето, което според директора на столичното училище се обуславя от "трудните“ учебници, усложнените учебни планове и учебни програми, както и информационния бум и лесният достъп до информация от всякакво естество.

Една от големите битки всеки час с мобилните телефони, но новата съвременна битка обаче е използването на вейпчета, разказа още Диян Стаматов, като според него прави впечатление, че използването на такива електронни цигари или устройства спада вече до 5-6 клас. "Това е едно сериозно предизвикателство, което е взаимно между училището и семейството, макар че са нови като начин на използване и модерни, като е въпрос на чест даден ученик да има поне едно такова устройство,“ разказа той и добави, че ще инициират много сериозна дискусия още в началото на следващия месец с учениците над 5. клас.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Сериозен проблем по Южното черноморие
Янко Ваташки и братовчед му са били арестувани за рекет и изнудва...
Консумираме ли българско мляко и сирене и какво всъщност гарантир...
Нешка Робева за Джон Малкович: Той е просто един надменен америка...
Томислав Дончев: ГЕРБ няма да подпише декларацията за санитарен к...
Радев: Ако аз назначавах служебното правителство, нямаше да сме с...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).