 © | Майка осъди Фонда за лечение на деца. За случаят на 5-годишния Емо от Варна съобщихме преди време. Детето имаше тумор на костния мозък и претърпя операция в Турция, а лечението му продължава чрез събрани от благотворителност близо 200 000 лева. Емо се наслаждава на игрите у дома, скоро продължава с химиотерапията в Турция.
"За съжаление се разминахме с по-добрия вариант - да бъде отстранен само тумора, да запазим лопатката. Това благодарение на времето, което загубихме за уреждане на средства, за борба с Фонда", обяснява Бистра Кирчева, майка на Емо. Съдът посочва редица нарушения на Фонда по случая на Емо - като липса на мотиви за отказ и никаква насока в коя болница у нас може да се лекува цялостно.
"Това, че има някакво лечение тук, не означава, че е най-адекватното. И не трябва институцията, която трябва да работи в полза на нашите деца, да работи в полза на нашите болници. Това не е честно", на мнение е Бистра Кирчева.
За Бистра съдебното решение е измъчена победа. Категорична е, че ще търси обезщетение и знае за какво да ползва парите. А думите за признателност за събраните 200 000 лева не стигат.
"Искам да благодаря на всеки един човек, който застана зад нас!", казва Бистра Кирчева.
Източник: Нова тв |