Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Иззеха голямо количество материали със секс насилие над деца
Автор: Екип Burgas24.bg 15:55 / 27.03.2025Коментари (0)414
©
Петима мъже са задържани при специализирани операции на антимафиотите от дирекция "Киберпрестъпност“ на ГДБОП за противодействие на онлайн сексуалната експлоатация на деца. Акциите са проведени на територията на страната под ръководството на съответните прокуратури през изминалите 2 седмици, съобщиха от МВР.

Арестуваните мъже са на възраст между 25 и 43 години. За тях е установено, че са реализирали престъпни деяния, за част от които е предвидено лишаване от свобода до 10 години.

От жилищата им са иззети компютърни системи, лаптопи, флаш-памети и други носители на информация, съдържащи голямо количество материали със сексуално насилие над деца от 2 месеца до 14 години и от двата пола.

При една от спецопераците е задържан 30-годишен мъж, използвал Darkweb ("тъмната мрежа“) за достъп до стрийминг платформа за поточно предаване на мултимедийни файлове със сексуално насилие на деца срещу заплащане.

След създаване на акаунт в незаконната платформа, потребителите й имали безплатен достъп за "предварителен преглед“ до над 50 000 видеоклипа с намалено качество и ограничена продължителност до минута.

За да получат достъп до по-добро качество, клиентите е трябвало да закупят отделни абонаменти срещу криптовалути или Litecoin адреси, генерирани индивидуално за всеки, установили киберполицаите.

Арестувани са и двама мъже, използвали ресурсите на мрежата за набавянето и обмяната на файлове, съдържащи сексуално малтретиране на деца.

Задържан е потребител на група с ограничен достъп, създадена и администрирана в криптиран онлайн комуникатор за хора, споделящи сходни интереси - сексуални фантазии с непълнолетни момчета.

Друг установен сексуален насилник е използвал няколко фалшиви самоличности в отделни приложения за запознанства с цел предлагането на сексуални услуги с момичета на "съмишленици“ срещу заплащане.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Кабинетът "Желязков"
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
Издирват Пепи Еврото
Конфликт Израел-Газа
Лято 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: