Йорданов: Подкрепихме Делян Пеевски изключително демонстративно

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
11:05 / 21.06.2023
752
"Подкрепихме Делян Пеевски за конституционната комисия изключително демонстративно. Христо Иванов, който е флагман на т.нар. конституционна реформа, отиде на крака при Пеевски да го моли за подкрепа. Иванов можеше да поговори с БСП и с нас, ние имаме повече гласове и депутати. Видимо подкрепата от ДПС им е по-важна", това заяви лидерът на ПГ на "Има такъв народ" Тошко Йорданов, предава NOVA.

"ПП-ДБ и ДПС заедно искат да правят реформи. Няма разговори с нас, няма конкретика, няма нищо изпратено до нас. ПП–ДБ са лаладжии, които само плямпат, нямаме официална покана за разговори за конституционни промени. Нямаме достатъчно депутати за всички 25 комисии, те са твърде много. Видимо съдебната система е политически корумпирана - и в прокуратурата, и в съдийската колегия. Структурата на прокуратурата не трябва да е централизирана, ПП-ДБ осъзнаха, че проблемът не е личността на Иван Гешев. Оставам с впечатлението, че главният прокурор трябва да бъде одобрен от ПП", коментира той.

Според него след като ГЕРБ са скочили на Гешев, всички дела са се активирали, а преди това е имало само мълчание.

"Асен Василев излъга на вчерашния брифинг. Това беше предложение за бюджет в насипно състояние - общите пера без разбивките. Детайлите са в разбивките. Стремежът към 3% дефицит е счетодовна врътка - махат се печалбите на държавните дружества. А така те могат да изпаднат в неконкурентноспособност. Разходите през 2022 г. са същите като сега, Василев не ги намалява", обясни Йорданов.

Виж коментарите (1)

Още по темата (965):
20.11.2024 Радев пак сезира КС заради промените в Конституцията
25.07.2024 Милен Керемедчиев: България има похвала, която в момента виси на косъм да бъде провалена
09.07.2024 Мандатът на Белазелков и Атанасова не е 9 години
01.07.2024 Конституционния съд обяви за "противоконституционна" съдебната медиация
06.06.2024 Асен Василев загуби делото, което водеше срещу Делян Добрев за 250 000 лв. 
03.06.2024 Шалапатова: Нуждата от дигитално обучение в България е много голяма
Още новини от Национални новини:
Мъже нападнаха 12-годишно момче с чук!
Парламентът гласува втория вот на недоверие
Антирекорд: Шофьор плати 10 000 лева глоба заради 47 нарушения
46 хил. лева бонуси са раздадени на служителите в  ИА "Медицински...
"Инвестицията е за 420 млн. евро" - Борисов заяви, че "Райнметал"...
Свалят цените на личните карти и други документи


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).