Губим в тапи 30 мин. по пътя за морето

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:20 / 12.06.2017
1547
Пътят до Варна това лято може да се удължи поне с 30 минути, а в най-натоварените дни дори с час заради продължаващите ремонти по автомагистрала "Хемус". 

Причината е, че има сериозно забавяне от 3 месеца на ремонта на моста след тунел "Витиня" в посока Варна и това ще създава трудности на шофьорите, обясни министърът на регионалното развитие Николай Нанков. 

По думите му по трасето има оголени участъци, някои с размер над квадратен метър, останали са дупки от липсата на арматура и бетон по панелите на съоръжението. 

В момента се работи както по трасето, така и по основите на съоръжението. Подмяната им обаче е по-трудна заради недобрите метеорологични условия, обясни още Нанков. Той каза още, че ремонтите по него трябва да приключат през август, но не трябва по никакъв начин да се избързва с някои от технологичните процеси, особено за сметка на качеството и сигурността на съоръжението.


Източник: Монитор

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Който има големи незаконни суми вкъщи, за да прикрие произхода им...
Всеки трети българин е изложен на риск от бедност
Столична община поднови събарянето на незаконния хотел на Румен Г...
Калин Стоянов: Зам.-министър на МВР беше освободена заради спораз...
Парламентът прие на второ четене един от ключовите законопроекти ...
Официално от прокуратурата за акцията в пловдивската митница


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).