Грозен скандал в парламента
По време на днешните дебати в Народното събрание се разигра грозен цирк. Скандалът стана по време на обсъждането на кандидатурите за парламентарната квота в КРС. Тон даде Павел Шопов от "Атака", който скочи срещу кандидатурата на бившите си партьори от НФСБ и ВМРО и обясни, че кадрите им са пълен провал, давайки пример с отминали скандали.
Въпреки че няколко пъти председателстващият Народното събрание Емил Христов помоли Шопов да сдържа нервите си и да се изказва коректно, народният представител от "Атака" не се вслуша в думите му.
Думата взе доц. Младен Михов от ВМРО и поиска наказание за Шопов. Но той веднага реагира и се опита да прекъсне изказването на бившия си колега. Павел Шопов, Юлиан Ангелов и Красимир Богданов буквално тръгнаха да се хващат за гушите заради изказване на Юлиан Ангелов от ВМРО. Квесторите и колегите им успяха да ги разтърват, но скандалът не приключи там.
"Незабавно настоявам да бъде отстранен г-н Шопов. Ако се върнем към нашите традиции, можем да въведем ред. Само ще спомена това, което беше казано онзи ден пред паметника на Апостола от една писателка, която я четат по цял свят - "Да сравниш предателя с кал, ще обидиш калта", апелира Михов от трибуната.
"Г-н Председател, Вие бяхте свидетел лицето Юлиан, забравих му другото име, направен от Сидеров депутат, излиза пред вас и поне три пъти ме нарече... Как ме нарече? Настоявам да си понесе последиците", апелира народният представител Павел Шопов.
"Вие сте част от управлението и ви казах да се разграничите от ГЕРБ, а не от ДПС. Обществото възприема парламентаризма със скандали. Колегите отляво стояхме и ви гледахме с голям интерес", обърна се Свиленски от БСП към Ангелов.
Павел Шопов е роден на 13 септември 1955 г. в Пловдив. Там завършва гимназия, а през 1981 – специалност "Право“ в Софийски университет "Св. Климент Охридски“. Работи като стажант-съдия в Окръжен съд-Пловдив през 1981 – 83, след което е районен съдия в Районен съд-Пловдив през 1983 – 89 г. След 1989 е адвокат на свободна практика в Пловдив и Карлово до 1991 г.