Германци напълниха българските СПА курорти, не плащат нищо

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
17:49 / 21.08.2022
50051
6 медикъл и СПА центрове у нас посрещат туристи от Германия, чиито възстановителни и рехабилитационни процедури в България се заплащат от германските здравно- осигурителни каси. Сред туристите има български граждани, които работят и се осигуряват в Германия. Това съобщи за "Хоризонт" по БНР Митко Василев, главен управител на Германо-българската индустриално-търговска камара.

Германската национална асоциация на здравноосигурителните каси разшири през септември 2019-та година списъка с 14 държави, в които признава предоставянето на медицински и амбулаторни услуги за профилактика. Сега има необходимост от целева кампания за популяризиране на информацията за възможностите за профилактика в България, подчерта Митко Василев:

"Германия е с 16 федерални провинции и иска доста усилия тази информация да се разпространи, още повече, че там има 109 каси, които една част от тях са държавни, една част от тях са частни каси и нашата задача е колкото се може повече от тях да обхванем и да ги убедим, че могат да пращат свои пациенти в България".

Има достатъчно модерни центрове у нас, които отговарят на изискванията. По линия на Българския съюз по балнеология и СПА-туризъм и на Германо-българската индустриално-търговска камара, за обектите у нас се предлагат консултации и обучения, за да увеличат шансовете си да приемат туристи от Германия. Съвместно с Министерството на туризма са проведени и срещи на високо равнище за популяризиране на възможностите на българските медикъл и СПА-центрове. Конкурентните предимства на България са свързани с климата и природата, подчерта Митко Василев.

Виж коментарите (1)

Още по темата (865):
14.08.2023 "Който влезе, не излиза": По Южното Черноморие е страшно
08.08.2023 Хора вдигат ръце: Всичко е унищожено
21.07.2023 Ето я голямата и кичозна къща на богатата ромска фамилия, обядвала за 650
лева
10.07.2023 Чиста ли е морската вода?
08.07.2023 Не е за тръгване към Гърция, вижте какво става на "Маказа"
10.06.2023 Опашките на "Кулата" вече са около 6 километра
Още новини от Национални новини:
Свалят номерата на нарушителите на пътя, ако не си платят глобата...
Военният министър опроверга информация, че български военни участ...
4 години затвор за прокурорския син Васил Михайлов
МВР затваря пътища заради инициативи в памет на жертвите на катас...
Погнаха обектите за търговия на едро с акцизни стоки 
Полицай с обвинения за блудство спрямо 12-годишно момиче


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).