Целта на отворените врати е да покажем какво представлява ВМА, защото от медиите излиза, че това е една добра болница, само че ВМА е нещо съвсем друго. Всъщност това е конгломерат от седем болници, които са разпределени в различни територии на страната, които са стратегически – Варна, Сливен, Плевен, Пловдив и София. Това заяви пред ученици директорът на ВМА ген.
Венцислав Мутафчийски по време на Дните на отворени врати за кариерно развитие във Военномедицинска академия (ВМА), пише Novini.bg.
"По време на наводнения и аварии ВМА е винаги готова, защото разполага с формирование, което се казва Модулни медицински формирования, т.е. отделни групи, които се активират при различни условия. ВМА е уникална структура и болничната ѝ част е само една малка част от нея. Дейността ѝ се простира извън рамките на всичко, което нормалният гражданин си представя. Точно заради това тя винаги е на първо място'', допълни ген. Мутафчийски.
Ген. Мутафчийски подчерта още, че за разлика от останалите болници в страната, ВМА няма дългове.
На 1 януари 2018 г. се разделихме с това бреме. Всичко, което имаме, го влагаме за реновации и инвестиции за високотехнологична апаратура. Без да е пресилено, мога да кажа, че в момента ВМА е най-високотехнологичната болница в България, като дори задминава частните болници, обясни още той.
Над 400 ученици от повече от 10 училища от София и региона ще се включат в Дните на отворени врати за кариерно развитие във Военномедицинска академия (ВМА). Инициативата, която цели да представи възможностите за обучение и реализация по специалности "Военен лекар“ и "Военна медицинска сестра“, ще се проведе в рамките на три дни – 20, 21 и 22 февруари 2023 г., от 10:00 часа.