ГЕРБ и Обединени патриоти отхвърлиха предложението на Нинова за безплатни и доброволни ваксини

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
15:03 / 03.12.2020
1578
Лидерът на БСП Корнелия Нинова предложи да бъде възложено на Министерски съвет да изготви Национален план за ваксиниране срещу COVID -19, изграден върху принципите на доброволно и безплатно ваксиниране - за да се гарантира спокойствие, сигурност, ред и прогнозируемост, прозрачност – с грижа за хората. "Уверението на министъра от трибуната, че такъв план има и че той утре ще бъде оповестен, че ваксинирането ще бъде доброволно и безплатно не струват нищо. Такива думи сме чували много пъти от тази трибуна", категорична бе тя.

ГЕРБ и Обединени патриоти обаче отхвърлиха предложението на БСП за безплатни и доброволни ваксини. Нинова обърна внимание, че въпросите, зададени от левицата са получили отговор от министъра на здравеопазването – от него става ясно, че всъщност правителството няма отговор за много въпроси, свързани с ваксинацията, но въпреки това сключва договори и се доставят ваксини.

"Управлението не се справя с кризата – хаос е в държавата, в здравеопазването. Правителството се провали в управлението на кризата. В пика на кризата се решава тепърва дали ще има електронни направления за тестове, зелени коридори. Адхок организация се прави за нещо, което трябваше да се случи през лятото". За това алармира председателят на БСП тя от трибуната на Народното събрание.

"Големият проблем на управлението на кризата е недоверието на българите в решенията на правителството на Борисов", категорична бе тя.

Виж коментарите (0)

Още по темата (14539):
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
11.02.2025 Край с грипната епидемия!
11.02.2025 Тодор Кантарджиев: Не сме закрили грипната епидемия!
08.02.2025 Лекар каза кога идват усложненията от грипа и предупреди българите: Не трябва да се сваля температура до 38 градуса!
06.02.2025 Няма да има недостиг на лекарства, ако хората не се презапасяват и не се крият медикаментите по складовете 
05.02.2025 Въпреки грипа: Без национална ваканция, решението остава на местно ниво
Още новини от Национални новини:
Мъж намери муха в буркана с компот от Кауфланд
Meteo Bulgaria: Три дни нонстоп снеговалеж, ще натрупа 30 см
Какво ще бъде новото райониране на страната
Правото на пенсия не се погасява по давност
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов на балотаж в надпреварата за пр...
Гласуването за председател на БСП започна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).