Емилиян Гебрев пред FT: Руски убийци са насочени срещу българската оръжейна индустрия

Автор: ИА Фокус
Коментари (1)
15:59 / 19.11.2023
1336
Българският оръжеен магнат Емилиян Гебрев, който оцеля при два опита за убийство, бие тревога за руски саботаж, целящ прекъсване на критични доставки на оръжие за Украйна, пише Financial Times.

В интервю за FT Гебрев заявява, че руски диверсанти атакуват активно заводи и складове на неговата компания ЕМКО, която произвежда повечето български куршуми и съветски танкови снаряди, доставяни в Киев.

"Руските заплахи (означават), че е необходимо да се предприемат нови мерки на национално ниво, както и на ниво НАТО", е отбелязал Гебрев.

Нито един руски оперативен агент не е арестуван или преследван във връзка с неговото отравяне и бомбените атентати в съоръженията на компанията му, за които той обвинява влиянието на Москва върху българското правителство, допълва Украинская правда.

"По нито едно от над дузината дела, свързани с руски терористични актове и шпионска мрежа в България, нямаше резултат. Всички разследвания са спрени или в задънена улица, нито едно дело нее внесено в съда", е коментирал Гебрев.

Виж коментарите (1)

Още по темата (4402):
28.04.2025 Путин обяви примирие
28.04.2025 Експерт по етикет и протокол: Срещата между Тръмп и Зеленски беше приятелска, тя ще промени хода на войната
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
20.04.2025 Голяма американска медия прати Киев в Русия, Украйна чака извинение
Още новини от Национални новини:
Осъдиха Георги Семерджиев на 2 години затвор за фалшива шофьорска...
Проблеми с мрежата на А1!
Ето кои стоки и услуги няма да подлежат на двойно обозначение на ...
Съдят домашен насилник, пребил жестоко бившата си жена
Проф. Рачев: В събота и неделя температурите скачат до 30 градуса...
Двама са тежко пострадали при катастрофата на АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).