Експерт за горивата: По-голямото търсене предполага по-високи цени

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
11:01 / 08.05.2024
1489
Тенденциите отпреди 10 дни бяха, че цената на бензина достигна тази на дизела, в момента не са така, но все още не са отбелязани на колонките. Цената на бензина за тези 10 дни падна с около 10 ст. очаква се да падне още. Пазарите са много динамични. В световен мащаб имаше по-голямо търсене на бензин. Това заяви Димитър Хаджидимитров - председател на Асоциацията на българските търговци, производители, вносители и превозвачи на горива.

Той обясни пред националната телевизия, че увеличаването и намаляването на цените на горивата винаги е плавно. В България има над 4500 обекта и няма как няколко компании да решават как ще вървят цените.

По думите му, цените на горивата се определят от доста фактори. По-голямото търсене предполага по-високи цени, военни действия или проблем с някаква рафинерия също се оказват фактор.

"Когато няма потребление на една стока, цената й пада, ако има голямо търсене, ще се вдигне. Цените, на които ние българите пазаруваме от нашите бензиностанции са близки до европейските".

Димитър Хаджидимитров смята, че провеждането и предлагането на политиките на Зелената сделка ще оскъпи цените на горивата в по-дългосрочен план.

"Поскъпването ще бъде с не повече 2-3 ст. на литър", каза още той.

Виж коментарите (0)

Още по темата (549):
07.03.2025 Собственик на бензиностанция: Много е вероятно цените на горивата да паднат, ако в следващите няколко седмици определена тенденция продължи
26.02.2025 Студен душ за всички шофьори! Горивото скача с до 60 стотинки!
25.02.2025 Експерт: Прави се измама за 250 млн. лева! Касиери и служители на бензиностанции събират касови бележки, дават ги на дружества и си връщат ДДС!
30.01.2025 Ще има големи опашки, ако бензиностанциите започнат да записват на касовите бележки номерата на автомобилите
28.01.2025 Делян Добрев с предложение: В бензиностанциите да записват номера на автомобилите, които зареждат гориво върху всяка касова бележка, ето защо
18.01.2025 Цените на горивата тръгнаха нагоре
Още новини от Национални новини:
Ивелин Михайлов става депутат, вижте кои са новите имена в парлам...
Валентин Мундров: "Информационно обслужване" изчислява резултата,...
Ивелин Михайлов: Живеем в България и винаги има възможност за обр...
И бюджетът на Здравната каса бе приет на второ четене в комисия
Ако търговецът поиска копие на личен документ онлайн, използвате ...
"Величие" влиза в парламента!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).