От "Продължаваме промяната" бях изключен, защото се противопоставих на опита за домогване на "Възраждане" във властта. Аз и Явор Божанков сме членове на ПГ на ПП-ДБ. Но не сме членове на "Демократична България". Това заяви депутатът
Даниел Лорер пред bTV.
"Бях изключен от партията, защото отстоявах принципна позиция - "Възраждане" е най-опасното нещо за европейския път на България", смята Лорер.
По думите му не е имало гласуване за изключването му от "Продължаваме промяната". "Всичко беше съобщено във Фейсбук", каза той.
Аз вече не съм член на ПП и го казвам със сериозна болка, защото през последните три години съм участвал в изграждането на партията. А сега виждам голямо отстъпление от ценностите на партията, които бяха обявени при нейното учредяване. Ние работим като една група, защото целите ни са едни и същи, добави Лорер.
Аз многократно изразявах своето нежелание да се работи с "Възраждане". Те вярват в разпадането на ЕС, те виждат България на Изток, каза още депутатът.
И разкри: "Аз съм се противопоставял на плана на ПП - Иван Иванов да замени
Рая Назарян като председател на 50-ото Народно събрание. "Друга част от разговорите, които са се водели на тъмно -
Силви Кирилов да бъде избран за председател на 51-ото Народното събрание и да стане служебен премиер. От там идва досегът на "Възраждане" към властта", посочи още Лорер.
Точно два дни след това намерихме умерен вариант -
Наталия Киселова, без Пеевски и "Възраждане". Можеше да постигнем нещо по-добро и да изберем ген. Атанасов за председател. Нашата група не положи необходимите усилия, както за
Силви Кирилов, отбеляза
Даниел Лорер.