Д-р Мирослав Спасов: Наблюдава се увеличение на заболеваемостта, основен проблем е самолечението

Автор: Ваня Кузманова
Коментари (0)
15:53 / 27.02.2025
463
"В момента се наблюдава увеличение на заболеваемостта при респираторно- синцитиален вирус, нарастват случаите на скарлатина. Основен проблем е самолечението", каза за "Фокус" общопрактикуващият лекар д-р Мирослав Спасов.

По думите му, когато контактуваме с болни, допринасяме за увеличаване на заболеваемостта.

"Лекарите сме на поста си. Въпросът е да ни потърсят, да не се използват антибиотици за лечение на грип, защото те не помагат за лечение на вирусите", каза още д-р Спасов.

"Обикновено до към края на март, началото на април би следвало да приключим поне с грипа, след което почваме да се "забавляваме" с останалите респираторни причинители, а пък като дойдат и летните месеци, идват и стомашно-чревните инфекции", допълни лекарят.

Виж коментарите (0)

Още по темата (14545):
27.02.2025 Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализират за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
26.02.2025 Проф. Кантарджиев: Тази година за първи път наблюдаваме две странни неща
21.02.2025 Проф. Ива Христова: От студа се свиват кръвоносните съдове, а това води до намаляване на клетките, които могат да се справят с вирусите
21.02.2025 Отиде ли си грипът?
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
Още новини от Национални новини:
До четвъртък ЦИК ще преизчисли данните от изборите за 51-я парлам...
Божидар Божанов се отказва от депутатския си имунитет
По-висока цена на природния газ за март
ВАС потвърди забраната на КЗП "Виваком България" ЕАД да индексира...
Гражданите ще получават директна справка за историята на автомоби...
АЗПБ настоява за пълна забрана на имитиращите продукти и държавни...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).