Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Български контингент заминава за Косово
Автор: ИА Фокус 14:12 / 19.03.2025Коментари (0)866
120 военнослужещи заминават за участие в силите на оперативния резерв на стабилизиращите сили на НАТО в Косово, предаде "Фокус“. Тържественото изпращане на военнослужещите се проведе на площад "Македония“ в Благоевград.

Кметът Методи Байкушев пожела на всички лека мисия и безпроблемно завръщане в Родината.

"Ще бъдете в сърцата ни, в мислите ни и ще ви очакваме след няколко месеца да се върнете всички живи и здрави при вашите близки. Блажени са миротворците, казано е в Евангелието, блажени сте и вие. Процесът за мир на Балканите е много дълъг, продължава вече много години, и вие сте една част от тази верига, която ще доведе един ден до трайния и окончателен мир на Балканите“, каза кметът по време на церемония на пл. "Македония“.

Той подари и икона на св. Георги на командира на многонационален батальон полк. Йордан Иванов с пожелание светецът да ги закриля.

Сред официалните гости на изпращането бяха началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, флотилен адмирал Галин Манев – заместник-командир на Съвместното командване на силите, бригаден генерал Пламен Йорданов – заместник-командир на Сухопътните войски, областният управител Георги Динев и председателят на Общинския съвет Антоанета Богданова.

Отци от благоевградския храм "Въведение Богородично“ отслужиха водосвет за здраве и благоденствие на личния състав.

Българският контингент ще подпомага усилията за възстановяване и поддържане на сигурността в Косово.

"Доволен съм от подготовката и готовността им. Заповед за изпращането дойде в петък, а днес вече войниците са готови да пътуват. Това значи, че сертификацията и готовността им е отлична, за д реагират в определените срокове. Утре заминават за Косово. Имат натрупан опит. Именно той е предпоставка за достойното изпълнение на задачите. Не можем да разчитаме само на него обаче, защото обстановката се променя бързо“, каза на свои ред пред медиите адмирал Емил Ефтимов.









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Великден 2025
Кабинетът "Желязков"
51-ото Народно събрание
Земетресения в България
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: