"Когато кризата си отиде, България се удави. От 4 декември досега сме дали близо 3,6 млрд. лева на над 100 000 вложители в КТБ. Експериментът мина, пасивите ги знаете всички, спрени всички еврофондове. С една дума експериментът от година и половина България да остава без еврофондове да не го допускаме като нация", заяви Борисов.
По думите му, ниският капацитет и корупцията не им остава друг избор освен да спрат харченето на европейски пари.
"В момента всички еврофондове работят. Знаете с какви усилия в парламента, успяхме да запазим плоския данък. По-добри условия за бизнеса в Европа няма като данъчна система. Кое да правим - нова инфраструктура ли? Ето тук има по-възрастни, нека да кажат от кога "Тракия" и "Хемус" не са ремонтирани. От 1975 година не са пипани и откакто ние дойдохме от сутрин до вечер ремонтираме", допълни Борисов.
Той уточни, че 100 млн. вече са дадени за великденските надбавки.
"Деси Танева от сутрин ме почва - да дотираме. Което не съм чул, само това не сме дотирали. Сега ми извиват ръцете за едно село с 20 къщи. Аз за 9 млн.лева ще им направя прекрасен блок. Трябва ли държавата за всяка нужда да изважда такива огромни ресурси?", запита Борисов.
"След финансовата криза, дойде кризата в Украйна. Никой не си избира родителите и съседите", каза още премиерът.
"Виждате в Гърция, Сърбия, Македония,Албания и Румъния какво се случи. Животът ме научи да бъда търпелив - изчакайте само след година да видите какво ще се случи в Румъния. Другите държави като кажеш свобода на медиите, включват това, че правителствата и президента оказват влияние на медиите. В България такъв проблем няма - медиите сами определят своята политика. Те си я правят в зависимост от интересите. Такава свободия няма никъде", заяви Борисов.
Той посочи, че властта по никакъв начин не се меси в тях.
"Много бизнес се перчи и бие в гърдите, че са бизнесмени. Какъв бизнесмен си като чакаш само на обществени поръчки. Бизнесмен е този, който произвежда, вдигна износа, отива в чужбина. При усвояването на европейските фондове, всяка държава има т.нар. финансови корекции", допълни Борисов.
Той подчерта, че от 28 държави, България е в първата десетка от добрите.
"От 5000 германски фирми в България, две са имали проблем и едната си е изцяло тяхна глупост", каза още Бойко Борисов.