Бившият съпруг на прегазената Юлия с нови разкрития по случая
"Единственото, което искам, е този, който е блъснал Юлия и избягал, да бъде разкрит, задържан и осъден. Нека този страхливец да се изправи пред нашата 9-годишна дъщеря и в очите да й каже защо й отне майка й", казва полицаят Цветелин Цеков. Той е бивш съпруг на 34-годишната Юлия Ангелова, която бе прегазена последователно от две коли на пътя Созопол-Приморско в 1 часа на 26 юли. След първия удар от автомобила на водача беглец младата жена е блъсната от още една кола, чийто шофьор подава сигнал за инцидента в полицията.
До момента, повече от два месеца след смъртта на Юлия, беглецът от мястото на престъплението не е разкрит. Известен е само фактът, че той се е движел с лека кола, сив металик, която е заснета от видеокамера на пътя. Кадрите са с много лоша резолюция и досега автомобилът не е идентифициран. Свидетели на тежкото престъпление, причинило смъртта на красавицата Юлия, също няма освен разказа на таксиметров шофьор. Той бил нает от младата жена да я закара от Созопол до къмпинг "Арапя", в който била отседнала. Таксиджията твърдял, че оставил клиентката на пътя, защото нямала достатъчно пари да плати за целия курс.
"Това не е вярно. Той казва, че апаратът му е показвал 22 лв., тя му е дала 20 лв. и я оставил. До мястото, което посочва, цената е 18 лв. 22 са до това място, на което Юлия е блъсната от избягалия шофьор. Разстоянието между двете точки е около 500 метра", обяснява Цветелин Цеков. Той допуска, че таксиджията крие някои факти около инцидента. Травмите по тялото на Юлия показват, че тя е слязла от задната дясна врата на колата и най-вероятно е тръгнала да пресича пътя зад таксито. В този момент е блъсната от колата на беглеца, предполага Цеков. Дали е станало точно така, ще трябва да установят разследващите. "Към момента нямам никаква информация от колегите от Областната дирекция на МВР в Бургас и не зная какво става със случая", казва Цветелин Цеков.
Като анализира известните му факти, почерненият мъж допуска, че най-вероятно таксиджията, който е от близкото с. Равадиново, познава водача, блъснал Юлия, и го прикрива. Публично известно към момента е, че въпросният таксиджия няколко пъти е сменял версията си за случилото се във фаталната нощ. "Може би трябва да се работи повече с този човек, дори да се изпрати на изследване с полиграф. Като криминален психолог мога да кажа, че първият шофьор, блъснал Юлия, е мъж, местен човек, със семейство, на средна възраст, най-вероятно е бил под въздействие на алкохол или наркотици. Бягайки от местопрестъплението, той е осъзнавал какво върши. Бил е наясно с последиците, които ще има за него, ако остане.
Извършителят не е жена. Те имат друга психика. Тя не би могла да запази самообладание. Би позвънила най-малко на мъжа си или на близък за помощ. В нея би проговорило майчинското чувство, би слязла да види какво е направила.
Невъзможно е шофьорът да не е усетил удара на човек около 70 кг при скорост над 80 км/ч. От такъв сблъсък остават сериозни поражения по колата - по бронята, по предницата, по капака. С тях не би могло да стигне далеч, без това да направи впечатление. Беглецът е местен, който познава района, може да се придвижи бързо на сравнително кратко разстояние и да скрие колата, без да бъде забелязан. Със сигурност е разбрал какво е направил и е избягал като пълен страхливец, без да спре и да помогне на пострадалия човек, защото е искал да прикрие друго - алкохол или дрога. Възможно е да е някой, който по принцип си пие и си кара кола", обяснява полицаят Цеков. Цветелин и настоящата му съпруга се грижат за 9-годишната му дъщеря от брака с Юлия след нейната смърт. "И макар че е едва на 9 години, дъщеря ми се държи много зряло. С нея, разбира се, работи психолог. Дъщеря ми осъзнава какво се е случило. Иска убиецът да бъде намерен и да го пита защо така е постъпил с майка й", казва Цветелин Цеков.
Беглецът от местопрестъплението не е унищожил автомобила си, а го е скрил в района, обяснява Цветелин Цеков. Практиката му като полицай със 17 години стаж показва, че престъпниците постъпват по три начина с колите, които могат да ги уличат - палят ги, потапят ги във водоеми или ги скриват. "В този случай е скрит. Не е разфасован, защото при това действие остават много елементи от автомобила, а освобождаването от тях крие риск от привличане на внимание. Изчаква се всичко да заглъхне и тогава извършителят ще се опита да се освободи от колата", казва Цеков.