БНБ с важна информация

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
14:55 / 20.05.2024
1396
Днес Управителният съвет на Българската народна банка (БНБ) прие Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 16 на БНБ от 29 март 2018 г. за издаване на лицензи и одобрения, за вписване в регистъра по чл. 19 от Закона за платежните услуги и платежните системи и за изискванията към дейността на операторите на платежни системи с окончателност на сетълмента.

Измененията в Наредба № 16 на БНБ са свързани основно с въвеждане на допълнителни изисквания по отношение на лицензираните от БНБ платежни институции и дружества за електронни пари и регистрираните доставчици на услуги по предоставяне на информация за сметка във връзка с изследването на надеждност, пригодност и репутация на управляващи и представляващи и членове на органи за управление и надзор, по отношение на лица, които пряко или косвено притежават или придобиват квалифицирано дялово участие, както и относно предоставянето на информация за постъпили жалби и извършването на дейност чрез представител.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Пътуването за Великден: Каква е ситуацията на граничния пункт "Ма...
Жълт код за проливни валежи в някои области на страната
Краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици днес
Разпети петък е! Най-тъжният ден за християните
Темата за изслушването на Димитър Митов за контрабандния канал в ...
Бащата на Сияна разкри собственика на камиона, убил детето му, из...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).