Ако търсите работа за лятото, Гърция е вашата дестинация

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
15:45 / 03.02.2023
701
Гръцкият туристически сектор търси работници за летния сезон. Не достигат хиляди, за да обслужват туристите. Хотелиерите искат помощ от правителството, предаде кореспондентът на БНР.

Поне 80 000 работници не достигат за летния сезон, съобщават от Съюза на собствениците на хотели. Те се обърнаха към министерството по туризма да улесни визовия режим за граждани на трети страни, които желаят да работят това лято в Гърция. За ресторантите също липсват достатъчно работници.

Гърците, които преди карантината работеха в туризма, се насочиха към други по-добре платени сектори или заминаха на работа в чужбина.

Същото е положението и с работниците от съседните балкански страни, които дори намериха добри условия на работа в родината си, съобщават хотелиерите.

Обещават по-добро заплащане и условия, но вече трудно се намират квалифицирани специалисти според собствениците на ресторанти в туристическите райони.

Атина вече подписа споразумение с Египет за изпращане на работници.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Важно за всички, които ще пътуват по АМ "Тракия"
Задържаха педофил, блудствал с деца и снимал със скрита камера
Стане ли това - хора ще ви звънят по вратите с договори!
A1 се извини
Преди да се случи промяната в пенсионния модел, ето колко плащаме...
Делян Добрев: България има потенциал да бъде първа на континента ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).