Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Премиерът с коментар в навечерието на 100 дни на правителството
Автор: Петър Дучев 10:56 / 23.04.2025Коментари ()481
© Булфото
Тази седмица правителството изпълва своите 100 дни, когато през 1933 година президентът Рузвелт в обръщение по радиото дава дефиницията на своето управление и посоката, в която ще се движи, въвежда и правилото за стоте дни. Това каза в началото на правителственото заседание премиерът Росен Желязков, предаде репортер на "Фокус".

"Стоте дни са термин, в който не е правилно да се дава толеранс, а поглеждайки назад дали правителството за този период е успяло да дефинира своя политически капитал и какво е общественото възприятие", допълни той.

По думите му е много важно, когато се говори за стоте дни на това правителство, че за този период то е приело своята програма, бюджет и премина през два вота на недоверие. Той ги оцени като "вот на недоверие срещу ясната политическа цел, която си постави това правителство, която е  формулирана и ще се следва до нейната успешна реализация".

Към министрите той каза, че е много важно да следват приоритетите, които сами са си поставили в програмата на управление. "Комуникирайте с обществото какви са ви приоритетите, стадия на изпълнението, какъв е ресурсът, защото единствено в този диалог с обществото се изгражда или срива доверието", заключи премиерът.




Още по темата: общо новини по темата: 328
25.04.2025 »
25.04.2025 »
25.04.2025 »
24.04.2025 »
22.04.2025 »
19.04.2025 »
предишна страница [ 1/55 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Premierut-s-komentar-v-navecherieto-na-100-dni-na-pravitelstvoto-2530124
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.