Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Зеленски: Путин се опитва да протака преговорите и да продължи войната
Автор: ИА Фокус 20:49 / 14.03.2025Коментари ()226
©
Володимир Зеленски заяви, че вижда "добър шанс“ за прекратяване на войната с Русия, но украинският президент повтори твърдението си, че Владимир Путин ще се опита да протака предложението за прекратяване на огъня в безкрайни дискусии, и призова САЩ и другите съюзници на Киев да окажат натиск върху Русия.

В подобен дух украински правителствен източник е заявил пред Sky News: "Американците предложиха безусловно прекратяване на огъня за 30 дни и ние се съгласихме с това.

"Така че трябва да има огледално споразумение от страна на Русия. Това, което Путин заяви публично вчера и което чухме, че Путин е казал на американската страна, са допълнителни условия към Украйна за прекратяване на огъня, по-специално спиране на набирането на войници в армията, спиране на доставките на помощи за отбрана.

"Всеки опит за добавяне на условия за прекратяване на огъня ние разглеждаме като опит на Русия да протака нещата“.



Още по темата: общо новини по темата: 4380
13.03.2025 »
12.03.2025 »
12.03.2025 »
11.03.2025 »
07.03.2025 »
07.03.2025 »
предишна страница [ 1/730 ] следващата страница
Още новини от Международни новини:

https://www.burgas24.bg/novini/mejdunarodni/Zelenski-Putin-se-opitva-da-protaka-pregovorite-i-da-produlzhi-voinata-2482842
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.