Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Отиде ли си грипът?
Автор: ИА Фокус 09:45 / 21.02.2025Коментари ()536
©
След пика на грипа кривата се счупи и в цялата страна заболеваемостта е под 120 на 10 000 души. Навсякъде налице е нормализиране, няма област, която да е в епидемия. Това каза главният държавен здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев.

Той добави, че сме имали класическа грипна епидемия.

"Цифрите показват, че двете криви за миналата и за тази година до такава степен се сливат, че едната покрива другата и като време, и като ниво на заболяване. Това ви дава някаква степен на предвидимост“, обясни доц. Кунчев.

Интересът към противогрипните ваксини вече е висок. Хората се убедиха, че това върши работа, каза още експертът.

Той заяви, че студеното време не влияе зле.

"При най-ниските температури хората избягват контакти, тогава се ограничава заболеваемостта и спада. Когато говорим за имунитет, има лекарства от години ползвани на растителна основа. Най-добре е да се обръщаме към тях“, каза пред бТВ още доц. Ангел Кунчев.

Най-ниска заболеваемостта е в София, като за това няма обяснение, а мерките дават добър ефект, когато се въведат, защото ограничават контактите на децата в училище, заяви още специалистът.

Той обобщи, че тази година има много видове вируси, който и да хванем, ще караме грип.

"Най-добрата защита си остава имунизацията. Има една нова ваксина, която ще се опитаме да имаме и у нас. Тя е предназначена за най-възрастните с много хронични заболявания. Имунизацията с нея да ва много добра защита“, заяви още Кунчев.



Още по темата: общо новини по темата: 14541
21.02.2025 »
12.02.2025 »
11.02.2025 »
11.02.2025 »
08.02.2025 »
06.02.2025 »
предишна страница [ 1/2424 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Otide-li-si-griput-2457350
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.