Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Божидар Божанов: Учудва ни призивът на премиера да подкрепим бюджета
Автор: ИА Фокус 21:38 / 04.02.2025Коментари ()273
© Булфото
Учудва ни призивът на премиера към опозицията да подкрея бюджет. Заявили сме, че ще подкрепяме модернизационни политики. Не изключваме на второ четене да подкрепим някои текстове в бюджета, ако те отговарят на нашите приоритети. 

Това народният представител от ПП-ДБ Божидар Божанов пред журналисти. 

Неговият коментар бе провокиран от изявлението на премиера Росен Желязков относно бюджета за 2025 година, който предстои да бъде представен и внесен в парламента от редовния кабинет. 

Божидар Божанов припомни, че от втората политическа сила са предложили мерки за свиването на бюджетните разходи. 

"Припомняме на правителството и мнозинството, че сме предложили доста конкретни мерки - за съкращаване на служители на МВР чрез оптимизация на заплащането, за това държавните служители да плащат осигуровки, частните болници да провеждат търгове и да се оптимизира администрацията чрез съкращения 5 до 15% в следващите няколко години", обясни Божанов. 

Той изрази съмнения дали управляващото мнозинство е стабилно: "Учудва ни този призив на премиера и се чудим дали мнозинството продължава да е стабилно и дали то ще подкрепи бюджета и няма да се налага да се търси подкрепа от някой от опозицията". 

Йордан Иванов определи бюджета на ГЕРБ като "фантом": "Всички говорят за него, а никой не го е виждал".



Още по темата: общо новини по темата: 282
05.02.2025 »
05.02.2025 »
05.02.2025 »
05.02.2025 »
05.02.2025 »
04.02.2025 »
предишна страница [ 1/47 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Bozhidar-Bozhanov-Uchudva-ni-prizivut-na-premiera-da-podkrepim-byudzheta-2437243
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.