Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Учениците на Английската гимназия в Бургас станаха посланици на екосъобразния начин на живот
Автор: Екип Burgas24.bg 12:09 / 05.06.2024Коментари ()1599
©
Проект за внедряване на иновативни технологии в учебната дейност и създаването на екологични подкасти за формиране на екосъобразен и устойчив начин на живот бе представен от бургаската английска гимназия "Гео Милев“.  Проектът с името "EcoPodscast" е реализиран по програма Еразъм+ и е в партньорство с Първо началното училище ,, Александрия" в Гърция и училище "Камило Кастело Бранко" в Португалия, както и две образователни институции - REACH, Австрия и IIF, Малта. На събитието по представяне на финалната част на проекта, присъстваха гости, преподаватели и представители на част от партньорските организации -   Македонски университет в гр. Солун, Гърция и   Университет "Саленто“, Италия.

Повече от две години и половина е продължила работата по проекта, а ученици от три випуска на АЕГ "Гео Милев“ са дали своя принос в реализирането му.

"Още през първата година от постъпването си в гимназията,  учениците се включват и участват активно в създаването на екологични подскасти на английски език. Чрез тях се чува техният  глас по отношение на екологичните проблеми, които пряко ни засягат. Целите на проекта са внедряване на дигитални ресурси в обучението с цел формиране на съзнателно отношение към околната среда и повишаване на екологичната култура на учениците, което се осъществява чрез създаването на  интелектуални продукти.  Един от тях е образователната платформа Екоподкастс, в която е базирана дигитална библиотека с голям брой авторски материали, част от които са  екологичните подкасти ", обясни учителят по английски език Татяна Шурелова.

Мартин Гагов, Александър Стойнов и Трифон Хрусафов са част от учениците, които са участвали в създаването на подкасти. За тях това е акцент в обучението им по английски език и екологично възпитание. "Не срещнах затруднение при изработването на подскаста. Постарах се да изразя правилно посланието, което исках да отправя в него, а именно да акцентирам върху замърсяването", каза Трифон Хрусафов. "Темата, по която работихме ни заинтригува много, защото замърсяването е проблем, който засяга всички. Беше интересно да научим допълнителни неща  за воденето на екосъобразен и устойчив начин на живот", допълни Александър Стойков. " Надяваме се тези подкасти да достигнат до повече хора, за да може всеки да се запознае с проблема", заяви Мартин Гагов.

Този проект е изключително полезен за учениците от английската гимназия в Бургас, които вече се явяват като посланици на екосъобразния начин на живот, а резултатите от него са достъпни за всички заинтересовани на http://www.ecopodcasts.eu

 "В съвременния свят и бурното развитие на технологиите нашите деца са изправени пред едно огромно предизвикателство. Те трябва да се справят с екологичните проблеми, които са предизвикани от глобалното затопляне. По този начин  те се научават все по-лесно да се адаптират към новата среда, да приложат своите знания, да се научат и привикнат към по-устойчив начин на живот", заяви зам.-директорът по учебната дейност в АЕГ "Гео Милев" Красимира Митева.

АЕГ "Гео Милев"- Бургас е координатор на проекта "EcoPodscast" по програма Еразъм + с номер 2021-1-BG01-KA220-SCH-000027685, като чрез него ръководството се стреми да накара училищното образование да възприеме иновативни и интерактивни методи на обучение, докато в същото време учениците изследват начини да възприемат екологични навици, да станат съвестни бъдещи граждани и да станат истински агенти в борбата срещу изменението на климата. В тази светлина образованието има все по-важна роля за създаването на по-демократично и устойчиво общество чрез оформяне на критично ангажирани граждани, които действат за опазване на околната среда.


Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/Uchenicite-na-Angliiskata-gimnaziya-v-Burgas-stanaha-poslanici-na-ekosuobrazniya-nachin-na-zhivot-2140528
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.