Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Близо пет хиляди души са посетили това лято Музея по пчеларство в несебърското село Кошарица
Автор: Екип Burgas24.bg 18:52 / 27.10.2010Коментари ()1149
4850 души, сред които и много деца, са посетили "Музея по пчеларство от древността до днес" това лято, съобщи неговият създател и уредник - дългогодишния пчелар Кирил Киров. Музеят на пчелите и меда се намира на пет километра от несебърското село Кошарица и там чуждата реч не е рядкост, тъй като голяма част от посетителите са туристи. Експозицията в двора на пчеларя Кирил Киров проследява живота на пчелите от каменната ера до наши дни. Към музея има място, наречено "Арт Несебър". Това е част, която представя стария Несебър с типични за града кули, църкви, но всъщност това не са обикновенни сгради, а пчелни кошери. Музеят по пчеларство е с площ около 100-150 квадратни метра, а посетителите може да не са само наблюдатели, а и участници в добива на мед.

"Предлагат се всякакви атракции като битов кът, интересен разказ за живота на пчелите и за самия добив на мед, както и за различните видове кошери. След което се прави демонстрация пред гостите. Тя включва -отваряне на стъклен кошер, изваждане на пчела с голи ръце, целуване и галене на медоносците, без никой да бъде ужилени", уточни уредникът. След края на атракцията домакинът води гостите в битовия кът, където ги черпи с медена питка, медена ракия и със славянското питие медовина. То се приготвя по специална рецепта - мед, вода, натурален сок от лимон и от портокал. Цялото представяне на развитието на пчеларството от древността до наши дни продължава 45 минути. Киров добави още, че гостите в музея идват с предварителна резервация. Има дни, в които посетителите са около 180 до 200 души.

Източник: Агенция "Фокус"



Още новини от Регионални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/regionalni/Blizo-pet-hilyadi-dushi-sa-posetili-tova-lyato-Muzeya-po-pchelarstvo-v-neseburskoto-selo-Kosharica-202285
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.