Въвеждат обучение по първа помощ в бургаските училища
Автор: Иван Сотиров 12:22 / 15.04.2025Коментари ()582
©
Да се въведе обучение по първа помощ за ученици в бургаските училища, предлагат общински съветници, установи справка на Burgas24.bg.

Фокусът е насочен към 12-13-годишните деца – тези в 6-ти клас. Предлага се да се въведе теоретично и практическо обучение, което да обхване общо 86 паралелки през следващата учебна година. То ще бъде в рамките на 1 учебен час. Така над 2000 деца на Бургас в подрастваща възраст ще бъдат обучени за оказване на първа помощ.

Обучението включва извършване на първоначална оценка на състоянието на пострадал и сигнализиране; Оценка на съзнанието и признаци на живот (пулс и дишане); Техника за извършване на непряк сърдечен масаж и обдишване; Практически действия по оказване на първа помощ на учебен манекен.

Часовете ще бъдат провеждани от лица или организации, специализирани в такива дейности, като обучители могат да бъдат лекари и или лица с необходимите знания и опит.


Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/Vuvezhdat-obuchenie-po-purva-pomosht-v-burgaskite-uchilishta-2521106
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.