Ивелин Михайлов: Лариса не е настоявала за промяна на правилника на НС, парламентарната зала не е място за малки деца 
Автор: ИА Фокус 15:54 / 25.03.2025Коментари ()763
©
Темата за присъствието на бебета в пленарната зала предизвика обществен дебат, след като депутатката от “Величие" Лариса Савова отправи запитване до председателя на Народното събрание доц. Наталия Киселова относно възможността да присъства с детето си по време на ключови гласувания.   

Допустимо ли е децата да присъстват в парламента? 

Според Михайлов парламентарната зала не е подходящо място за малки деца. Той уточни, че Савова е отправила питането си единствено за случаите на "изключително важни“ гласувания, при които иска да присъства, без да се налага да оставя детето си.   

"Лариса не е настоявала за промяна на правилника на Народното събрание. Тя просто е поискала разяснение за съществуващия ред в такава ситуация“, подчерта той за Vesti.bg.

Михайлов отбеляза, че в някои държави подобни практики са допустими.

"Има хора, които четат и прилагат закона, като председателя на Народното събрание, и мисля, че питането на Лариса е най-културният начин да се изясни допустимото“, добави той.   

Запитан какво би казал на критиците, които смятат, че кърменето в пленарната зала е разсейващо или неподходящо, Михайлов бе категоричен:   

"Разбира се, че не е подходящо в пленарната зала да има малки деца. Депутатите трябва да бъдат концентрирани.“   

Той коментира, че при гласуването за нов конституционен съдия Савова е отсъствала, защото ѝ се е наложило да кърми бебето си.



Още по темата: общо новини по темата: 910
28.03.2025 »
28.03.2025 »
28.03.2025 »
28.03.2025 »
28.03.2025 »
28.03.2025 »
предишна страница [ 1/152 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Ivelin-Mihailov-Larisa-ne-e-nastoyavala-za-promyana-na-pravilnika-na-NS-parlamentarnata-zala-ne-e-myasto-za-malki-deca-2495859
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.