Вижте пълната прогноза за следващия месец
Автор: Петър Дучев 14:49 / 27.02.2025Коментари ()546
© НИМХ
Месецът ще започне с предимно облачно време, с валежи, в по-голямата част от страната от дъжд, в планините над 1200 m – от сняг. Във високите полета и Предбалкана дъждът ще се примесва, а нощем ще преминава в сняг.

Спиране на валежите и разкъсване на облачността се очаква около средата на първото десетдневие и до края му вероятността за валежи е малка. Температурите ще се повишат и в края на периода ще са по-високи от климатичните норми.

През второто десетдневие изгледите са температурите да бъдат по-високи от обичайните. По-голяма е вероятността за синоптична обстановка с валежи на повече места в страната през първата половина от периода. Около средата и през втората половина от десетдневието се очаква да има по-значителни разкъсвания и намаления на облачността, през повечето дни и до слънчево време.

И през третото десетдневие изгледите за температурите са да бъдат около или по-високи от климатичните норми. Очаква се периодът да започне с повече слънчеви часове в по-голямата част от страната. През втората половина от десетдневието се повишава вероятността за валежи.



Още по темата: общо новини по темата: 741
01.03.2025 »
27.02.2025 »
27.02.2025 »
27.02.2025 »
27.02.2025 »
26.02.2025 »
предишна страница [ 1/124 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Vizhte-pulnata-prognoza-za-sledvashtiya-mesec-2464546
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.